PR0JE ÖZELLİKLERİ

Market

Sağlık Merkezi

Spor Merkezi

Çalışma Odaları

Misafir Odaları

Bowling

Gösteri Merkezi

Sığınak

Fitness

Özel Sinemalar

Açık Otopark

Kütüphane

Sauna

Playstation Odaları

Basketbol Sahası

Çöp Odası

Soyunma Odaları

Havuz

Lounge Alanlar

Müzik Odası

Kareoke Odaları

Revir

Çamaşır-hane

Teknik Mekanları

Fotokopi Merkezi

Toplantı Odaları

Cafe

Konferans Odaları

Enerji Merkezi

Eczane

Spa

Süs Havuzları

Restaurant

Kuru Temizleme

Oturma Mekanları

Berber

Hobi Odaları

Anfi Tiyatro

Shuttle

NEDEN ZONGULDAK?

ÜniŞehir, Zonguldak Bülent Ecevit Üniversitesi'nin (BEÜ) yanı başında!

"Bülent Ecevit Üniversitesi'nin Zonguldak'a Etkileri ve Kentin Üniversite Algısı" başlıklı araştırmanın sonuçlarına göre, kent ile BEÜ arasında birlikte büyüme ve gelişme yönünde bir karşılıklı etkileşim mevcut. Katılımcıların verdiği yanıtlar üniversitenin Zonguldak'ın ekonomik, kültürel, sosyal yaşamına olumlu katkılar sunduğunu ortaya koyuyor. BEÜ'nün Zonguldak ekonomisine etkisini ölçmek üzerine yapılan bir başka çalışma ise üniversitenin Zonguldak ekonomisine etkisinin yalnızca 2016 yılında 2.4 milyar TL olarak hesaplandığını ortaya koyuyor. Yaklaşık 3000 öğrencinin katılımıyla gerçekleştirilen, Öğrenci Tüketim Eğilimleri Belirleme Anketi'ne göre öğrencilerin barınma, gıda, giyim ve ulaşım sektörlerine yönelik harcamaları ağırlıkta. Böylece BEÜ'nün çeşitli alanlarda hızlı bir gelişme trendi sergilemesi, Üniversite'nin Zonguldak ilindeki rolünü ve önemini güçlendiriyor.

Zonguldak BEÜ'nün 2018-2022 stratejik planında yapılan SWOT analizinde sıralanan tehditlerin ilk iki sırasında;

- Yüksek kiralar ve kentsel altyapı yetersizliklerinin bulunması,

- Yurtlarının yetersiz olması ve yüksek barınma maliyetinin öğrencileri olumsuz yönde etkilemesi gösterilmektedir.

Zonguldak BEÜ'nün gelecek projeksiyonunda;
2022 yılı sonuna kadar Ön Lisans/Toplam Öğrenci Oranı %30’a, Lisans/Toplam Öğrenci Oranı %60’a, Lisansüstü/Toplam Öğrenci Oranı %10’a çıkarılacaktır. 2022 yılı sonuna kadar öğrenci sayısının en az % 10’unun Uluslararası Öğrencilerden oluşması sağlanacaktır. Tüm bu oranlar ışığında 2022'de beklenen öğrenci sayısı yaklaşık 60.000'dir.

14 Fakülte

3 Enstitü

4 Yüksekokul

9 Meslek Yüksekokulu

1 Konservatuar

31 Araştırma Merkezi

BEÜ günümüzde
11 yerleşkeye
yayılmış olarak
hizmet veriyor.

Aynı yıllarda bölüm/program sayısında da % 30 artış gerçekleşmiştir. Bunun yanında 1.500'e yakın öğretim üyesi ve 1.400'e yakın idari kadrosu mevcuttur.

2022 YILI TOPLAM ÖĞRENCİ ORANI ARTIŞI

Zonguldak BEÜ, 2018-2022 yılları arasında akademik, idari ve tüm altyapı-üstyapı yatırımları için toplamda 1.327.330.000 TL yatırım yapmayı planlamaktadır.

Zonguldak KYK Bölge Müdürlüğü toplam 4014 öğrenciye barınma imkanı sağlarken kentteki özel yurt sayısı da ihtiyacı karşılamakta yetersiz kalıyor.

Her sene artan sayıda öğrenci Türkiye'nin dört bir yanından Zonguldak'a geliyor ve barınma imkanları bunu karşılamakta yetersiz kalıyor.

GALERİ
444 73 58